TURİZM HAFTASI ERENLER DE KUTLANDI
 
        Erenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa;  Orhangazi Kaymakamı  Sayın Dr.Yalçın YILMAZ, Orhangazi Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin ŞAHİN, Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN ,daire amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Kaymakamımız Dr. Yalçın YILMAZ’ ın konuşmalarının ardından AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi tarafından Turizm çalışmaları ile ilgili sunum yapıldı.
Programda; bacasız sanayi olarak nitelendiren turizmin, ülkemizin zenginleşmesi, tanıtılması, devletimizin güçlenmesi, insanımızın refah içinde mutlu bir şekilde yaşayabilmesi için çok büyük bir öneme sahip olduğu vurgulandı.Orhangazi turizm bakımından cazibe noktası olduğunun da belirtildiği programda son yıllarda turizm bilincinin arttığına , turizm sektörüne tüm toplum kesimlerinin daha fazla önem vermesi gerektiğine dikkat çekildi. Ayrıca Programda Beden Eğitimi Öğretmeni Yüksel ÇALIKOĞLU nun Yöresel  resim sergisi ile Halk Eğitim Merkezi Tarafından Düzenlenen El sanatları sergisi yer aldı.