İlçe  Kaymakamımız  Dr. Yalçın YILMAZ, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Orhangazi Şubesi Başkanı Hüseyin Ali YETİM ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.
        Orhangazi BALGÖÇ Başkanı Hüseyin Ali YETİM, Bulgaristan parlamentosunun erken seçim kararı alması nedeniyle seçimlerin 26 Mart 2017 tarihinde yapılmasına karar verildiğini,  Bulgaristan'daki seçimlere oy kullanma hakkı olanlar için dernek olarak bir çalışma yaptıklarını ve gerekli tedbirlerin alındığı bilgisini vererek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında folklar ekibleri ve yurtdışından gelecek misafir halk oyunları ekibi ile birlikte katılmak istediklerini belirterek, hazırlanacak programda yer almak istediklerini iletti.
        Kaymakamımız Dr. Yalçın YILMAZ, her yıl olduğu gibi bu yılda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının coşku içinde geçeceğini halk oyunları ekiplerinin oyunlarını sergileyebileceğini belirterek programın bu yönde hazırlandığını söyledi. İlçemizde Bulgaristan'da yapılacak seçimlerde oy kullanacak vatandaşlarımızın bir hayli fazla olduğunu ve kullanılacak oyların önem teşkil ettiğini belirterek başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, başarılar diledi.